Dobór malowidła do wystroju pomieszczenia

Sztuka - obrazy i plakaty

Dobór malowidła do wystroju pomieszczenia

ręce ubrudzone farbą

Jak wybrać obrazy do domowego wnętrza? Czym kierować się inwestując w dzieła sztuki Jakiego rodzaju malowidła warte są wzięcia pod uwagę przy tworzeniu domowej galerii? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tym tematem do rzucenia okiem na przedstawione poniżej informacje.
Zacznijmy od tego, w jaki sposób dobrać malowidło do wystroju wnętrza. Otóż na pierwszy rzut powinno pójść kryterium wielkości. Rozumie się przez to wybieranie takich obrazów, które nie będą zaburzały proporcji. Co więcej, trzeba w tym przypadku zwłaszcza przeglądać katalogi obrazów i patrzeć pod kątem ich wymiarów i fasonów. Warto także nie sugerować się wyłącznie naszym gustem i tym, co konkretnie wpadło nam w oko, ale także i tym, żeby nasze malowidło miało gdzie zostać zawieszone, czyli nie przesadzajmy zarówno z potężnością malowidła, jak także ze zbyt małym obrazem, których zginie w tle pozostałych dekoracji obiektu mieszkalnego, który nim wyposażamy. Oczywiście, to jak będzie wyglądało dane malowidło czy kompozycja na wzór obrazu uzależnione jest w dużym stopniu także od tego, co ono przedstawia.

neon art

W dużym stopniu wpływ ma na przykład fakt, czy chodzi o mapy, abstrakcje, a może martwą naturę bądź wielofragmentowe płótna, które są odpowiednio ze sobą połączone w jedną całość – jeśli tak jest, oczywiście musimy pamiętać o tym, że tego rodzaju przedstawienia doskonale sprawdzają się ale tylko na dużych powierzchniach. Nie wyglądają one za dobrze, kiedy zajmują małe wielkościąSuzuki Bandit płótna. Odwrotnie z kolei jest z portretami, które w gigantycznych rozmiarach kompletnie się nie prezentują estetycznie.
Napisane przez: velox spray