Domowa galeria – poradnik II

Sztuka - obrazy i plakaty

Domowa galeria – poradnik II

pędzle malarskie

Jak stworzyć domową galerię obrazów i malowideł różnego rodzaju i tematyki, powoli zaczęliśmy opisywać w powyższym artykule. Niemniej jednak nie zapominajmy o tym, że wszystko to kwestia indywidualna, a w zasadzie uzależniona stricte od parametrów technicznych pomieszczenia, czy też od wyglądu poszczególnych wnętrz, ich przestronności i sfery wizualnej oraz estetyki ogólnej naszego wnętrza, które zamierzamy dodatkowo urozmaicić obrazami.
W zakresie tworzenia domowej galerii bardzo ważne jest przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej kolejności obrazów. Nie mogą one być przypadkowo dobierane. Obowiązkowo muszą być rozplanowane tak, żeby nie było kłopotu z tym, że nagle jeden obraz nie pasuje do drugiego. Warto zwrócić uwagę także na to, żeby zapewnić jakiś konkretny układ dekoracji. Najlepiej iść według planu – albo rozmiarowo identyczne, albo zbliżone. Podobnie, jeśli chodzi o tematykę malowideł.

kolory farb

Nie powinna ona bardzo odbiegać jedna od drugiej. Dodatkowo, przyda się także zadbać o zgromadzenie w naszej domowej galerii sztuki podobnych kształtem i formatem obrazów, które będą właściwie zróżnicowane. Jeszcze jedna kwestia to wyznaczenie osi symetrii. Bardzo ładnie wyglądają obrazy zawieszone w wymiarze kwadratowym, ale także na kształt prostokąta oraz pod skosem, lekko przecinające się. Ważne, żeby tworzyły pewną harmonię i w pomieszczeniu panował ład estetyczny, a proporcje i koncepcje nie były zaburzone. Jeszcze jedna kwestia to swego rodzaju mieszanka celowo zrobiona – nanaklejki samoprzylepne przykład różnorodnych wielkości, ale właściwie przeplatających się, według określonego porządku, powiedzmy duży obraz w parze z małym i tak kolejne.
Napisane przez: Matres