Jak wieszać obrazy w domowych wnętrzach?

Sztuka - obrazy i plakaty

Jak wieszać obrazy w domowych wnętrzach?

obraz przedstawiajacy jesień

Wybór obrazów do pomieszczeń domowego użytku wcale nie stanowi prostego zadania. Często wiąże się to z faktem, że pokoje są już urządzone i trzeba znaleźć ten jeden rodzaj obrazu, jaki dopełni estetycznej całości i wizualnie podkreśli charakter całego wnętrza. Dlatego też postanowiliśmy przygotowaćskórzane kopertówki krótki poradnik na ten temat.
Jak wieszać malowidła, żeby spełniały należycie swoją funkcję estetyczną oraz były właściwie dopasowane do wnętrza? Przede wszystkim skoncentrujmy się nie tylko na samych malowidłach, ale również na dodatkowych ich elementach, na przykład ramie. Musi ona kolorystycznie i stylem pasować do tego, jak prezentuje się nasze wnętrze, jakie wystrajamy obrazem. Ponadto, warto także zwrócić uwagę na to, że wyszczególnia się dwa najpowszechniejsze rodzaje oprawy obrazów, zwłaszcza kiedy chodzi o klasyczne malowidła tworzone na płótnie. Mowa tu o krośnie, a więc ramie, jaka zupełnie nie rzuca się w oczy bowiem jest niewidoczna i nieuwypuklona.

farbki do malowania

Ponadto można tez kupić płótna oprawione w celowo stylizowane, dekoracyjne obramowania i wtedy nie tylko sam obraz pełni funkcję estetyczną, co również i rama jaka mu towarzyszy. Wykonawcy designów domowych wnętrz są zdania, że należy trzymać się jednej, konkretnej zasady, a mianowicie- wielkie płótna lepiej wyglądają, kiedy nie mają żadnych dodatkowych upiększających elementów, na przykład obramowania o jakim była mowa wyżej. Wystarczy nie zaburzać proporcji, bo skoro obrazfrezowanie CNC na płótnie jest wielkich rozmiarów, pasowałoby, żeby rama również była pokaźna, tylko kto ma aż tyle wolnej powierzchni do zagospodarowania na tak potężne rozmiarowo dodatki wystroju? Ponadto nie jest to wskazane ze względu na zaburzanie proporcji – inne elementy wystroju i dekoracje giną w ogromie innych części wystroju.
Napisane przez: