Obraz w domu, kilka praktycznych wskazówek

Sztuka - obrazy i plakaty

Obraz w domu, kilka praktycznych wskazówek

żółty neon art

Jak dopasować obraz do wystroju domowych wnętrz? Na pewno trzeba dokładnie przemyśleć zarówno rodzaj malowidła, jak także i jego wielkość, czy też tematykę. W szczególności zwróćmy uwagęhttps://www.agro-kowalski.com.pl/ na to, że podstawową regułą w przypadku dopasowywania malowideł stricte do konkretnych pomieszczeń powinno być ustalenie wysokości i sprawdzenie, jak dane przedstawienie będzie się prezentowało na tej wysokości.
Koniecznie trzeba znaleźć środek obrazu, który ma być mniej więcej jakieś półtora metra nad powierzchnią. Chodzi generalnie o to, żeby obraz znajdował się na poziomie wzroku. Jeżeli nie jest tak umiejscowiony, zaburzamy proporcje i z reguły efekt nie jest estetyczny a optycznego pomniejszenia wnętrza. Co więcej, warto także zwrócić uwagę na to, że taką wskazówkę proponują dekoratorzy wnętrz, którzy opierają się na zasadach tworzenia galerii w profesjonalnych galeriach sztuki.

mężczyzna malujący obraz

Poza tym, w odróżnieniu od zasad obowiązujących na przykład w placówkach muzealnych, warto pokierować się zasada indywidualnego dostosowania, stricte do wysokości i wzrostów mieszkańców danego mieszkania. W ten sposób nie będzie to komiczny efekt, że obrazy wiszą za nisko czy też zbyt wysoko i nie są dobrze widziane nawet prze ich właścicieli. Między odpowiednimi obrazami koniecznie trzeba wprowadzić zasadę odstępu – nie za małego i nie za dużego jednocześnie. W tym przypadku zalecamy zwrócenie uwagi na obrazy kaskadowe, czyli takie, które mają rozplanowane rysunki czy przedstawienia malarskie na poszczególnych częściach zróżnicowanej wielkości.
Napisane przez: